نصب جاوا

قبل از خواندن مطلب زیر،‌ توجه داشته باشید که با وجود پک نصب آسانی که کویک لرن عرضه کرده دیگه نیازی نیست مطالب زیر رو دونه به دونه اجرا کنید و همه چیز در پک نصب آسان براتون مهیا شده است.

اولین مرحله نصب ابزارها، نصب جاوا است. از اونجایی که اندروید بر پایه جاوا نوشته شده، نیاز داره قبل از هر کاری موتور توسعه جاوا را نصب کنید. دوتا نکته رو برای  نصب Java JDK و یا همان موتور توسعه جاوا مدنظر داشته باشید:

1- متاسفانه بخاطر تحریم نمیتوان به سایت اصلی جاوا وصل شد و فایل لازم رو دانلود کرد، اما مشکلی نیست چون برای شما لینک دانلود رو قرار میدیم
2- مراقب باشید نسخه اشتباهی نصب نکنید! باید با توجه با ویندوز خودتون یکی از دونسخه 32 بیتی یا 64 بیتی رو دانلود کنید. اگه نمیدونید ویندوز شما کدوم یک از اینهاست به راهنمای انتهای همین صفحه مراجعه کنید.

(حجم فایل 124 MB)

 دانلود JDK-7 برای ویندوز ۳۲ بیتی

دانلود JDK-7 برای ویندوز ۶۴ بیتی

 

حجم هر کدام از فایلها حدود 124 مگابایت است و توجه داشته باشید که بنابر نسخه ویندوز , شما فقط یکی از فایلهای بالا را باید نصب کنید.

کدام نسخه برای ویندوز من مناسب است؟

برای اینکه بفهمید ویندوز شما 32 بیتی است یا 64 بیتی باید به کنترل پنل ویندوز بروید و روی گزینه system کلیک کنید تا پنجره زیر نمایش داده شود:
windows_type

در کادر قرمز رنگ دوم میتوایند کلمه 64-bit را مشاهده کنید. پس برای کامپیوتر من نسخه 64 بیتی باید دانلود شود. اگر در قسمت مشخص شده کلمه 86-bit نوشته شده بود باید نسخه 32 بیتی را دانلود و نصب کنید.

بازگشت به راهنما

جولای 28, 2016

2 responses on "نصب جاوا"

  1. سلام خسته نباشید
    لینک دانلود خرابه
    لطفا رسیدگی کنید

Leave a Message

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.